۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 478
  • 08 آوریل 2023 - 14:30
  • 159 بازدید
  • ارسال توسط :
گلریزان کردستانی‌ها در سنندج| از کمک یک میلیارد تومانی یک موقوفه تا کمک ۱۰۰ میلیون تومانی یک کرد عراقی

گلریزان کردستانی‌ها در سنندج| از کمک یک میلیارد تومانی یک موقوفه تا کمک ۱۰۰ میلیون تومانی یک کرد عراقی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  شامگاه امروز مراسم جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان کردستان در مجتمع فجر این شهر با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد. در این مراسم کمک یک میلیارد تومانی موقوفه ماه‌رخسار معتمدوزیری بیش از همه دل حضار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  شامگاه امروز مراسم جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان کردستان در مجتمع فجر این شهر با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

در این مراسم کمک یک میلیارد تومانی موقوفه ماه‌رخسار معتمدوزیری بیش از همه دل حضار را شاد کرد.

در میان جمع‌آوری کمک‌های خیرین، کمک ۱۰۰ میلیون تومانی “محمد احمد شیخ احمد” شهروند عراقی بود که خودش هم حضور نداشت.

در گوشه‌ای دیگر از سالن دو خواهر به نیابت از برادرشان آمده بودند که خارج از کشور در حال تحصیل بود و قول داد که با ارسال اسامی زندانیان برای آزادی چندین نفر از آنان کمک کند.

مسئولان نیز در این امر خداپسندانه بی‌نصیب نماندند و تعدادی از آنان نیز با اهدای مبالغی سعی در گسترش این فرهنگ داشتند.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان در این مراسم اظهار داشت: مراسمات گلریزان و آزادسازی زندانیان جزو محبوب‌ترین جلسات نزد خداوند است و باعث آزادی افراد از زندان می‌شود.

وی افزود: اگر چه در کشور و در استان کردستان نیز تعداد خیرین کم نیستند اما هر پولی شایستگی خرج شدن در این مسیر را ندارد و این توفیق را خداوند نصیب این بندگان می‌کند.

زارعی‌کوشا بیان کرد: ممکن است این زندانیان جرایم غیرعمد بدون اراده باعث بروز مشکل و مرتکب جرمی شده‌اند و به دلیل عدم تمکن مالی در خصوص پرداخت بدهی در زندان بسر ببرند، لذا همه ما که توفیق حضور در این جشن را پیدا کرده‌ایم با کمک‌هایمان زمینه آزادی آنان را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جزو باقیات‌الصالحات است و معتقدم این مراسم، جلسه تکریم و بزرگداشت انسانیت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی افزود: برخی از زندانیان به اشتباه در زندان هستند و شرکت در این مراسم و کمک مالی، احترام به این اشخاص است.

وی گفت: مراسمات جشن گلریزان با چند شاخصه  احترام به انسان، کمک به معیشت انسان‌ها، برطرف کردن غم و اندوه همراه است.

پورذهبی اظهار داشت: خیرین با آزادی زندانیان دل‌هایی را شاد می‌کنند و باید افتخار کنیم در جلسه بزرگداشت و تکریم انسان هستیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*